SPOTKANIE Z KULTURĄ POLSKĄ

  • Czytany 1078 razy

 

IMG 2892

 

7 marca w Domu Kultury Promyk w Nowogrodźcu odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Coroczne święto nawiązuje do wybranej kultury europejskiej, a w związku iż w tym roku obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, spotkanie dotyczyło kultury naszej Ojczyzny. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Pani Maria Relich i Pani Antonina Szelechowicz. Zaproszeni goście mieli okazję do wysłuchania historii czterech, wspaniałych kobiet. Swoją drogą do sukcesu podzieliły się panie: Elżbieta Magarewicz – właścicielka Pracowni Rękodzieła Artystycznego i Haftu „Maja”, Maria Piątka – przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Wykrotach, Agnieszka Kokot – właścicielka „Stajni Końska Pasja” oraz gość specjalny spoza terenu naszej gminy - dr Aleksandra Pijarowska, Prodziekan Wydziału Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. W pamięci słuchaczy na pewno pozostanie recital wokalno-harfowy Pani Jadwigi Tomczyńskiej, który był źródłem głębokich doznań muzycznych. Dodatkowo podczas spotkania mogliśmy degustować potrawy kuchni polskiej, przygotowane przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Zebrzydowej oraz podziwiać piękne anioły wykonane przez Panią Elżbietę Magarewicz. Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i stworzenie niezapomnianej atmosfery, a przede wszystkim za wiele inspiracji, które pojawiły się w wyniku tego spotkania, które mamy zamiar w najkrótszym czasie zorganizować. Pierwszym działaniem będzie wystawa prac rękodzieła Pani Elżbiety Magarewicz – kobiety, która swoją pasję przerodziła w rodzinny biznes. Cieszymy się, że tak wiele jest aktywnych i utalentowanych kobiet z pasją w naszej gminie. Trzymamy za was przysłowiowe kciuki i zapraszamy do współpracy. Podziękowania kierujemy do Pani Ewy Kikisz i kwiaciarni „REKBA” z Nowogrodźca za dekorację i przepiękne kwiaty.

Masz ciekawe pomysły? Chcesz się nimi z nami podzielić? A może chcesz wziąć udział w organizowanych przez nas zajęciach?