Halowy Turniej Piłki Nożnej Orlików o Puchar Burmistrza Nowogrodźca

  • Czytany 1680 razy

Turniej Piłkarski Orlików o Puchar Burmistrza Nowogrodźca

24 lutego, w sobotnie popołudnie po Turnieju Żaków, odbył się I Halowy Turniej Piłki Nożnej Orlików o Puchar Burmistrza Nowogrodźca (dzieci z rocznika 2007-2008). Do udziału w zawodach, które rozpoczęły się o godzinie 13.00 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Nowogrodźcu zaproszono drużyny Sparty Rudna, Piasta Wykroty, Talent Bolesławiec, TS Parzyce. Wystąpiły podobnie jak w zawodach Żaków dwie drużyny z Gminnej Akademii Piłkarskiej działającej przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu. Uroczystego otwarcia Turnieju dokonał gospodarz zawodów Burmistrz Nowogrodźca Pan Robert Relich, wraz z Dyrektorem Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu Pani Eliza Szwed. Tego dnia, podobnie jak we wcześniejszych zawodach, nikt nie wyszedł z hali sportowej bez nagrody i upominków.

W Turnieju wystartowało sześć drużyn, które rywalizowały w jednej grupie grając systemem każdy z każdym. Wszystkie zespoły rozegrały w sumie po pięć spotkań turniejowych.

W zawodach uzyskano następujące wyniki:

Sparta Rudna – Piast Wykroty 2:0

Talent Bolesławiec - GAP GCKIS N-c II 3:0

GAP GCKIS N-c I – TS Parzyce 7:0

Sparta Rudna – Talent Bolesławiec 1:7

Piast Wykroty - GAP GCKIS N-c II 1:0

Talent Bolesławiec - GAP GCKIS N-c I 1:0

TS Parzyce – Sparta Rurna 0:2

Piast Wykroty – Talent Bolesławie 0:2

GAP GCKIS N-c I - GAP GCKIS N-c II 6:0

Talent Bolesławiec – TS Parzyce 4:0

Sparta Rudna - GAP GCKIS N-c II 5:0

Piast Wykroty - GAP GCKIS N-c I 0:1

GAP GCKIS N-c II – TS Parzyce 0:1

Sparta Rudna - GAP GCKIS N-c I 0:4

Piast Wykroty – TS Parzyce 1:0

 

Klasyfikacja końcowa zawodów:
1. KS Talent Bolesławiec.
2. GAP GCKiS NNowogrodziec I.
3. Sparta Rudna.
4. KS Piast Wykroty.
5. TS Parzyce.
6. GAP GCKiS Nowogrodziec II.

Trzy najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary oraz pamiątkowe medale. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz sprzęt sportowy w postaci piłek nożnych. Wszystkie dzieci otrzymały upominki, bidony, słodycze oraz gadżety.

Przyznano również trzy nagrody indywidualne.
Najlepszym bramkarzem został uznany Jakub Różnicki (GAP GCKIS N-c I). Najlepszym strzelcem został Jacek Ostański (GAP GCKIS N-c I). Najwszechstronniejszym zawodnikiem uznano Szymona Czopko.

Nagrody uroczyście wręczył Burmistrz Nowogrodźca Pan Robert Relich wspólnie z Dyrektorem Gminnego Centrum Kultury i Sporty w Nowogrodźcu Panią Elizą Szwed.
Przybyli kibice oraz zawodnicy mogli w przygotowanej kawiarence, w przerwach rywalizacji kosztować domowych wypieków oraz wypić smaczną kawę i herbatę.
Turniej sędziowali sędziowie OZPN Jelenia Góra Panowie Wiesław Frycz i Adrian Graczyk. Sędzią technicznym oraz prowadzącym zawody był Pan Maciej Felczyński.

Burmistrz Nowogrodźca serdecznie gratuluje wszystkim drużynom udziału w Turnieju i sportowych wyników oraz dziękuje za wspaniałe emocje sportowe w trakcie zawodów. Rodzicom serdecznie dziękujemy za liczne przybycie na zawody i gorący doping oraz wspaniała atmosferę podczas Turnieju.

Gorące podziękowania składamy Dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu Pani Urszuli Troszczak-Krzywdzińskiej za udostępnienie hali sportowej na zawody.

Masz ciekawe pomysły? Chcesz się nimi z nami podzielić? A może chcesz wziąć udział w organizowanych przez nas zajęciach?