XXIII Dolnośląski Konkurs Recytatorski „PEGAZIK”

  • Czytany 942 razy

 

 

 

 

 

1

 

 

16 lutego br. w GCKiS Bibliotece Miejskiej w Nowogrodźcu odbyły się eliminacje gminne XXIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „PEGAZIK”. W eliminacjach wzięło udział 17 uczniów klas IV –VI  szkół podstawowych z terenu Gminy Nowogrodziec.

Po rozgrzewce, którą przeprowadził Przewodniczący, Komisja w składzie:  Jacek Grondowy, Maria Michalczuk oraz Elżbieta Ostańska, oceniła uczestników według następujących kryteriów: dobór repertuaru, interpretacja tekstu, dykcja, kultura słowa i ogólne wrażenie artystyczne, przyznając następujące miejsca:

I m. – Piotr Lehmann – Szkoła Podstawowa im B. Chrobrego w Nowogrodźcu,

II m. – Dominik Kida – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gościszowie,

III m. – Julia Dzioba – Szkoła Podstawowa im B. Chrobrego w Nowogrodźcu,

IV m. – Kacper Pędlowski  – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gościszowie,

V m. – Maja Jerzyk – Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Wykrotach.

Laureaci będą reprezentować Gminę Nowogrodziec na eliminacjach powiatowych, które odbędą się 8 marca br. o godz. 10:00 w Teatrze Starym w Bolesławcu.

Komisja przyznała również wyróżnienia dla: Aurelii Sitko –  Szkoła Podstawowa im B. Chrobrego w Nowogrodźcu, Oliwii Piekacz – Szkoła Podstawowa im B. Chrobrego w Nowogrodźcu oraz Mileny Konickiej - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gościszowie.

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Masz ciekawe pomysły? Chcesz się nimi z nami podzielić? A może chcesz wziąć udział w organizowanych przez nas zajęciach?