63. Dolnośląski Konkurs Recytatorski

  • Czytany 924 razy

1

 

W środę, 14 lutego br. w GCKiS Bibliotece Miejskiej w Nowogrodźcu odbyły się eliminacje gminne 63. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego, którego celem jest pogłębianie kontaktu z wartościową literaturą, szczególnie ze współczesną poezją polską i światową.
W eliminacjach wzięło udział 13 uczniów siódmych klas szkół podstawowych oraz oddziałów gimnazjalnych z terenu Gminy Nowogrodziec.

Komisja w składzie:  Jacek Grondowy –  aktor Teatru im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze, Krystyna Tomaszewska – członkini Środowiskowego Chóru „Harmonia” z Nowogrodźca oraz Elżbieta Ostańska – bibliotekarz, oceniła uczestników według następujących kryteriów: dobór repertuaru, interpretacja tekstu, dykcja, kultura słowa i ogólne wrażenie artystyczne, przyznając następujące miejsca:

I m. – Michał Łaniocha – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gościszowie,

II m. – Aleksandra Krzywdzińska – Szkoła Podstawowa im. B. Chrobrego w Nowogrodźcu,

III m. – Dominika Zdunek - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gościszowie,

IV m. – Natalia Oleśków - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gierałtowie,

V m. – Wiktoria Rdzanek - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gościszowie.

Laureaci będą reprezentować Gminę Nowogrodziec na eliminacjach powiatowych, które odbędą się 2 marca br. o godz. 10:00 w Teatrze Starym w Bolesławcu.

Komisja przyznała również wyróżnienia dla: Karoliny Bober - Szkoła Podstawowa im. B. Chrobrego w Nowogrodźcu oraz Justyny Maksymowicz - Szkoła Podstawowa im. B. Chrobrego w Nowogrodźcu.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Masz ciekawe pomysły? Chcesz się nimi z nami podzielić? A może chcesz wziąć udział w organizowanych przez nas zajęciach?