KONCERT PO KOLĘDZIE

  • Czytany 1052 razy

 

 

IMG 1193

 

W kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Nowogrodźcu odbył się Koncert wokalno–instrumentalny, z cyklu „Po Kolędzie”.
28 stycznia, zebrani tam wierni słuchacze mogli cofnąć się w czasie i znów poczuć magię Świąt, dowiedzieć się o ciekawych i często nieznanych zwyczajach polskich Świąt Bożego Narodzenia oraz usłyszeć tradycyjne kolędy i pastorałki.
Koncert rozpoczął występ Scholi Parafii Modlikowice, pod kierownictwem Pana Grzegorza Laszkiewicza. Następnie mogliśmy wysłuchać instrumentalnych wersji znanych kolęd przygotowanych przez trio akordeonowe ze Społecznego Ogniska Muzycznego w Nowogrodźcu czyli Jagodę Hausman, Justynę Paszko i Roberta Makucha. Podczas koncertu ze świątecznymi utworami wystąpił również Chór Środowiskowy HARMONIA, działający przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu, który w ubiegłym roku obchodził 15-lecie swojej działalności artystycznej. Zarówno trio akordeonowe, jak i chór HARMONIA od początku działają pod kierunkiem Pani Antoniny Zakrzewskiej.
Przepiękny występ, dostarczający wielu wzruszeń dała uczennica Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu - Milena Konieczna. Pod kierunkiem Pani Renaty Dziuby, młodziutka wykonawczyni odnosi wiele sukcesów w różnych konkursach wokalnych.
Wszystkie występy kończyły się gromkimi brawami. Gospodarz świątyni - ksiądz dziekan Krzysztof Słabicki, na zakończenie Koncertu obdarował artystów słodkimi upominkami, a Pani Eliza Szwed – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu złożyła serdeczne podziękowania wszystkim wykonawcom za udane występy i stworzenie niepowtarzalnej i niezapomnianej atmosfery.
Koncert „Po Kolędzie” to olbrzymi sukces występujących artystów i jego organizatorów: Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Nowogrodźcu, Chóru Środowiskowego HARMONIA oraz Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu. Dzięki nim, przy zastosowaniu niewielkich środków udało się stworzyć widowisko na najwyższym poziomie, które na stałe zapisało się w kalendarzu imprez w naszym mieście.
Składając podziękowania współorganizatorom i wszystkim osobom wspierającym to przedsięwzięcie, należy mieć nadzieję, że w przyszłym roku uda się zapełnić wszystkie miejsca podczas Koncertu, gdyż promujący go artyści naprawdę na to zasługują.

Masz ciekawe pomysły? Chcesz się nimi z nami podzielić? A może chcesz wziąć udział w organizowanych przez nas zajęciach?