15-lecie Środowiskowego Chóru HARMONIA.

  • Czytany 1346 razy

 

1

Piętnaście lat minęło, jak jeden dzień…. 
15 lat działalności chóru, społecznego zaangażowania i pracy na rzecz kultury. Ponad 334 koncerty. Jeszcze więcej prób i spotkań. Byli wszędzie tam gdzie zachodziła społeczna potrzeba: uroczystości kościelne i państwowe, święta, jubileusze, wesela, pogrzeby. Piękna historia chóru i piękny jubileusz, pełen podziękowań, gratulacji, życzeń i wzruszeń. 
Środowiskowy Chór „HARMONIA” był wielokrotnie nagradzany za kulturalną działalność i wysoki poziom artystyczny oraz za całokształt twórczości. Członkowie chóru, jak sami twierdzą umiłowali to, co polskie i piękne. A jubileusz 15-lecia ich działalności jest tego potwierdzeniem.
Uroczystość odbyła się 25 listopada w Pałacu Brunów i rozpoczęła się okolicznościowym koncertem. 
W trakcie składanych gratulacji przez Burmistrza Nowogrodźca Roberta Relicha, Przewodniczącą Rady Miejskiej Antoninę Szelechowicz i Dyrektora GCKiS Elizę Szwed padło wiele słów uznania, podziękowań i życzeń na kolejne lata działalności. 
Podczas uroczystości Jubilatom nadano odznaczenia, czego dokonał Andrzej Drozdowicz Prezes Zarządu Oddziału Polskiego Związku Chórzystów i Orkiestr.

Odznaczenia brązowe otrzymali:
1. Henryk Radlak
2. Bożena Mrozik
3. Maria Skrzypacz
4. Krystyna Kędzia
5. Małgorzata Kwiotek
6. Halina Wyskwar
7. Jadwiga Walęga
8. Jolanta Łach
9. Danuta Płachcińska
10. Arkadiusz Omiatacz
11. Anna Kosior
12. Dorota Izydorczyk
13. Maria Walerczak
14. Ludwika Latawiec
15. Andrzej Walerczak

Odznaczenia srebrne otrzymali:
1. Bronisław Łach
2. Renata Piasecka
3. Marek Piasecki
4. Krystyna Tomaszewska
5. Władysław Tomaszewski
6. Antonina Zakrzewska
7. Danuta Janowicz

Członkowie chóru zostali uhonorowani również dyplomem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotrem Glińskim oraz listem gratulacyjnym od Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Tadeusza Samborskiego.

Jako współorganizatorzy tej uroczystości wyrażamy swą wdzięczność właścicielom Pałacu Brunów Państwu Grażynie i Edwardowi Rzeźwickim za możliwość organizacji obchodów w tak pięknym i szczególnym miejscu. Podziękowania kierujemy również w stronę tych wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji tej wyjątkowej uroczystości.

Jubilatom życzymy siły i wytrwałości w działalności artystycznej przy okazji życząc sobie dalszej tak owocnej współpracy z tymi wyjątkowymi ludźmi z Chóru HARMONIA!

Masz ciekawe pomysły? Chcesz się nimi z nami podzielić? A może chcesz wziąć udział w organizowanych przez nas zajęciach?