PIAST WYKROTY Z PUCHAREM BURMISTRZA NOWOGRODŹCA

  • Czytany 1593 razy

PIAST WYKROTY Z PUCHAREM BURMISTRZA NOWOGRODŹCA

Emocje, walka do końca, tego nie zabrakło w minioną niedzielę w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu. Trzeciego lutego odbył się po raz 22 Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Nowogrodźca. Jest to jedna z nielicznych imprez sportowych o tak długiej historii w naszej gminie. Do udziału w zawodach zaproszono wszystkie kluby piłkarskie z terenu gminy Nowogrodziec, które w komplecie stawiły się w hali sportowej punktualnie o godzinie 14.00. Uroczystego otwarcia Turnieju dokonał gospodarz zawodów Burmistrz Nowogrodźca Pan Robert Relich, natomiast z ramienia organizatora Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu Pani Eliza Szwed.
Gościem Specjalnym imprezy była grupa Cheerleaders Wrocław, która w przerwach pomiędzy meczami zaprezentowała bardzo wysoki poziom taneczno-sportowy swoich układów. grupa Cheerleaders Wrocław istnieje od 20 lat i zapraszana jest na największe wydarzenia sportowe organizowane w kraju. Panie uczestniczyły w meczach gwiazd, wydarzeniach towarzyszących Euro 2012 czy siatkarskich MŚ w Polsce. Zatańczyły również na meczu NBA w Waszyngtonie na specjalne zaproszenie polskiego koszykarza Marcina Gortata.  

W Turnieju wystartowało pięć drużyn z Nowogrodźca, Zebrzydowej, Gierałtowa, Gościszowa i Wykrot, które rywalizowały w jednej grupie grając każdy z każdym. O zajętych lokatach decydowała suma zdobytych punktów we wszystkich spotkaniach turniejowych. Trofeum zdobytego w roku 2018 broniła drużyna Chrobrego Nowogrodziec.

W zawodach uzyskano następujące wyniki:
Chrobry Nowogrodziec – Granit Gierałtów  3:0
Orzeł Gościszów – Sparta Zebrzydowa  1:2
Chrobry Nowogrodziec – Piast Wykroty  0:0
Granit Gierałtów – Orzeł Gościszów  2:0
Sparta Zebrzydowa – Piast Wykroty  0:2
Chrobry Nowogrodziec – Orzeł Gościszów  8:0
Granit Gierałtów – Sparta Zebrzydowa  0:3
Orzeł Gościszów – Piast Wykroty  0:11
Chrobry Nowogrodziec – Sparta Zebrzydowa  1:2
Granit Gierałtów – Piast Wykroty  2:4

Klasyfikacja końcowa zawodów:
1. KS „Piast” Wykroty.
2. LKS „Sparta” Zebrzydowa.
3. MKS „Chrobry” Nowogrodziec.
4. KS „Granit” Gierałtów.
5. KS „Orzeł" Gościszów.

Organizatorzy przyznali trzy nagrody indywidualne:
najlepszym bramkarzem został uznany Dawid Zazulak (Chrobry Nowogrodziec), najlepszym strzelcem został Adam Turko (Piast Wykroty) natomiast najwszechstronniejszym zawodnikiem uznano Pawła Urbaniaka (Piast Wykroty). Zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe.
Dodatkowo trenerzy wytypowali po jednym, najlepszych zawodniku ze swoich drużyn (nagrody nie mogły dublować się z najlepszymi zawodnikami zawodów), którzy otrzymali nagrody rzeczowe a byli to: Ernest Arsiuta (Piast Wykroty), Nikolas Niedzielski (Chrobry Nowogrodziec), Ernest Skóra (Sparta Zebrzydowa), Łukasz Rendycz (Granit Gierałtów), Jakub Pędlowski (Orzeł Gościszów).

Pamiątkowe puchary, dyplomy, nagrody rzeczowe, statuetki oraz nagrody finansowe i indywidualne wręczył Burmistrz Nowogrodźca Pan Robert Relich wspólnie z Dyrektorem Gminnego Centrum Kultury i Sporty w Nowogrodźcu Panią Elizą Szwed.
Przybyli kibice oraz zawodnicy mogli w przygotowanej kawiarence, w przerwach rywalizacji kosztować domowych wypieków oraz wypić smaczną kawę i herbatę.
Turniej sędziowali sędziowie OZPN Jelenia Góra Pani Elżbieta Faryniarz i Pan Piotr Bajer. Sędzią technicznym oraz prowadzącym zawody był Pan Maciej Felczyński.

Burmistrz Nowogrodźca serdecznie gratuluje wszystkim drużynom udziału w Turnieju i sportowych wyników oraz dziękuje za wspaniałe sportowe emocje w trakcie zawodów. Kibicom serdecznie dziękujemy za liczne przybycie na zawody i gorący kulturalny doping.
Podziękowania składamy również Dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu Pani Urszuli Troszczak-Krzywdzińskiej za udostępnienie hali sportowej na zawody.

Organizatorem Turnieju było Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu.

Masz ciekawe pomysły? Chcesz się nimi z nami podzielić? A może chcesz wziąć udział w organizowanych przez nas zajęciach?