Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/nowogrodziec/ftp/gckis/components/com_k2/models/item.php on line 881

Warsztaty pisania bajki z Małgorzatą Wardą!

  • Czytany 637 razy

W środę, 19 grudnia br. w GCKiS Bibliotece Miejskiej w Nowogrodźcu odbyły się warsztaty „Piszemy razem bajkę”, które poprowadziła znana autorka książek Pani Małgorzata Warda.              

W warsztatach wzięły udział dzieci z I i II klasy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła w Gościszowie. Podczas zajęć każde dziecko czuło się jak pisarz i ilustrator bajki, miało możliwość wykreowania własnego fragmentu historii o maskotkach, oraz jej zilustrowania. Dzieci dowiedziały się także, jak powstaje książka i kim są pisarze. To była świetna zabawa i jednocześnie możliwość rozwijania fantazji. W trakcie warsztatów powstały wspaniałe prace, które możecie Państwo oglądać w Bibliotece Miejskiej w Nowogrodźcu.

Pani Małgorzata Warda mieszka w Gdyni, jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych. Pisanie, obok rzeźby, to jej druga pasja. Jest laureatką kilku konkursów literackich, autorką znanych powieści m.in. „Ominąć Paryż”, „Czarodziejka”, „Nikt nie widział, nikt nie słyszał”, „Dziewczynka, która widziała zbyt wiele” i najnowszej „Jak oddech”, cieszących się dużym zainteresowaniem czytelników. Pisze również opowiadania, bajki oraz teksty piosenek m.in. dla zespołu „Farba”. W 2015 zadebiutowała jako pisarka dla młodzieży, zdobywając za swoją pierwszą młodzieżową powieść „5 sekund do Io” nagrodę IBBY. Za tę samą powieść otrzymała prestiżowe międzynarodowe wyróżnienie literackie White Ravens 2016. Powieść znalazła się wśród książek roku 2016 polecanych przez Internationale Jugendbibliothek, International Youth Library.

 

GALERIA...


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/nowogrodziec/ftp/gckis/templates/alexander/html/com_k2/default/item.php on line 262

Masz ciekawe pomysły? Chcesz się nimi z nami podzielić? A może chcesz wziąć udział w organizowanych przez nas zajęciach?